شنبه, 17 خرداد 1399

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ 
پایش مزارع گندم شهرستان نیر با حضور محقق ایستگاه تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی اردبیل

جلسه پایش مزارع گندم شهرستان نیر با حضور محقق ایستگاه تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، جلسه پایش مزارع گندم شهرستان نیر روز چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر، کارشناسان زراعت و ترویج، حفظ نباتات و روسای مراکز خدمات تابعه شهرستان و محقق عضو در محل جهاد کشاورزی شهرستان نیر تشکیل شد.

 در ابتدای جلسه مدیر جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت زراعت و باغات و امور دام و شرایط اقلیمی سال زراعی جاری به خصوص پس از بارش برف در دهه اول اردیبهشت را ارائه و آن را با سال گذشته و درازمدت مقایسه کرد. سپس کارشناسان کشاورزی، ضمن توضیح وظایف محوله در مراکز خدمات و حوزه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیر، مطالبی ارائه دادند.

 محقق غلات مهندس قاسمی از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اردبیل ضمن یادآوری حضور مؤثر و جدی کارشناسان پهنه در مزارع و سایر عرصه‌های تولید، با تشریح مرحله رشد و نمو غلات در ماه جاری و توضیح مراحل حساس به تنش‌های زنده و غیرزنده به‌ویژه بیماری‌ها، اهمیت تغذیه گیاهی در این ماه، مبارزه با علف‌های هرز به‌ویژه در دیمزارها، پایش جدی آفت سن در مزارع، خواستار تشکیل کلاس آموزشی- ترویجی در محل اجرای پروژه مشارکتی مقایسه ارقام در روستای مهماندوست و پروژه بین‌المللی ایران – سیمیت در روستای بوسجین شدند تا با تفهیم زارعان و به‌کارگیری نهاده‌های این مرحله رشدی بتوان تولید در واحد سطح را در این شهرستان ارتقا داد.

روابط عمومی و بین‌الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی  استان اردبیلمنبع خبر
روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها