شنبه, 17 خرداد 1399

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ 
روز مزرعه غلات آبی در ایستگاه تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی مغان برگزار شد

روز مزرعه غلات آبی در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مغان وابسته به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل چهارشنبه 18 اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل، برنامه آموزشی – ترویجی روز مزرعه هر ساله به منظور آموزش، ارتقا و آشنایی کارشناسان، مروجان و کشاورزان پیشرو با آخرین دستاوردهای بخش تحقیقات در رابطه با محصولات مختلف کشاورزی برگزار می‌شود. امسال هم بیش از 60 نفر از کارشناسان و کشاورزان گندم‌کار منطقه از طرح‌های در دست اجرا و دستاوردها و ارقام جدید گندم و جو در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مغان بازدید و از نزدیک از طرح‌ها و ایده‌های نو و آشنایی با مسائل و مشکلات غلات با محققان مربوطه بحث و تبادل نظر کردند.

در این بازدید ابتدا مهندس شهبازی محقق غلات گرمسیری با بیان اینکه روز مزرعه فرصت مناسبی برای کارشناسان پهنه و بهره‌برداران منطقه است، در رابطه با خصوصیات ارقام جدید گندم و میزان عملکرد آن‌ها بیماری‌های مهم غلات در استان و فعالیت‌های تحقیقاتی در رابطه با آن‌ها و نیز استراتژی مدیریت مبارزه با آن‌ها در ایران، جهان و استان توضیحاتی مبسوطی ارائه نمود. در ادامه از نزدیک علائم اولیه و شدت یافتن بیماری‌های مهم گندم را در خزانه‌های مربوطه به حضار نشان دادند .

همچنین در این برنامه از کشت پاییزه چغندرقند در منطقه مغان بازدید به عمل آمد و بر اهمیت کشت پاییزه چغندرقند تأکید شد. از مزایای کشت پاییزه چغندرقند می‌توان به کاهش هزینه تولید تا 40 درصد نسبت به کشت بهاره، راندمان دو برابری آبیاری آن در مقایسه با کشت بهاره و برتری عملکرد کشت پاییزه چغندرقند از نظر کمیت و کیفیت و عیار قند نسبت به کشت بهاره اشاره شد.

روابط عمومی و بین‌الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
منبع خبر
روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها