• سایت رهبری
  • سایت ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی دولت
عنوان : چهارمین دوره آموزشی طرح سنجش مهارت كشاورزی رشته‌ تولید نهال و جنگل‌كاری در پردیس آموزش كشاورزی اردبیل برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ 
منبع خبر : روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

چهارمین دوره آموزشی طرح سنجش مهارت کشاورزی رشته‌ تولید نهال و جنگل‌کاری در پردیس آموزش كشاورزی اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل  چهارمین دوره آموزشی طرح سنجش مهارت کشاورزی رشته‌ تولید نهال و جنگل‌کاری با شرکت 21 نفر از فراگیران و تولیدکنندگان نهال در پردیس آموزش کشاورزی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل تشکیل شد. در فصل بهار برگزار شد .

این دوره 28 روزه بر اساس هماهنگی صورت گرفته با موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی و سرفصل‌های مربوطه با هدف ارتقاء سطح دانش فنی و مهارت علمی و عملی کارآموزان درزمینهٔ مسائل مربوط به عملیات و مراحل تولید نهال و جنگل‌کاری به شیوه فنی و اصولی اجرا گردید.

در طی این دوره مباحث مختلفی شامل تاریخچه تولید نهال و جنگل‌کاری، روش‌های جنگل‌کاری، تعریف مفاهیم و اصطلاحات، مهمترین اهداف جنگل‌کاری، روش‌های مختلف جمع‌آوری بذر، طراحی و احداث نهالستان و خزانه، شناسایی شرایط اکولوژیکی و رویشگاهی منطقه برای جنگل‌کاری، جنگل‌کاری با بذر، جنگل‌کاری با نهال‌های بومی پهن‌برگ و سوزنی برگ، آشنایی با ماشین‌آلات و تجهیزات جنگل‌کاری، کلیه مراقبت‌ها و مواظبت‌های پرورشی در جنگل‌کاری (انواع آبیاری، واکاری، قرق، هرس، سله شکنی، ایجاد سایه­بان) با فراگیران بحث گردید.

مدرس دوره دکتر رستمی کیا عضو هیأت علمی بخش تحقیقات جنگل و مرتع مرکز بودند که طی این مدت به صورت نظری و عملی آموزش‌های لازم به فراگیران ارائه دادند. ارزشیانی نهایی دوره (پایان دوره) در روز یکشنبه 19 خرداد‌ماه 1398 با حضور نمایندگان آموزش و پرورش استان در دو بخش شامل آزمون نظری (از طریق سامانه آنلاین) و آزمون عملی در گلخانه پردیس آموزش كشاورزی اردبیل برگزار شد و مقرر گردید پس از طی مراحل قانونی گواهینامه‌ پایان دوره به فراگیران ارائه شود.

روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیلDOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0