دوشنبه, 12 خرداد 1399

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ 
برگزاری جلسه محقق معین ایستگاه تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی اردبیل با كارشناسان پهنه در شهرستان سرعین

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در راستای تحقق اهداف نظام نوین ترویج کشاورزی و به منظور ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین مروجان پهنه و محققان در زمینه تبادل اطلاعات و انتقال یافته‌های تحقیقاتی به عرصه‌های تولیدی، روز شنبه 2 آذرماه 1398 جلسه‌ای با حضور محقق معین دکتر فاضل نیاری عضو هیأت علمی ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اردبیل و کارشناسان پهنه‌های تولیدی در مرکز جهاد کشاورزی ایردموسی واقع در بخش سبلان از توابع شهرستان سرعین تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا مهندس عزیزی رئیس مرکز جهاد کشاورزی ایردموسی گزارشی از سیمای بخش کشاورزی و روند اجرای فعالیت‌های ترویجی و آموزشی در مرکز اشاره و حضور محقق معین در عرصه‌های تولیدی را باعث توانمندسازی مروجین پهنه در پاسخ گویی به بهره‌برداران کشاورزی برشمرد. در ادامه کارشناسان پهنه گزارش کاملی از اطلاعات پایه و اختصاصی پهنه‌های تولیدی خود را ارائه نمودند و به مسائل و مشکلات پهنه اشاره کردند.

دکتر فاضل نیاری محقق معین ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اردبیل حضور محققین معین در عرصه‌های تولیدی را جهت پاسخگویی علمی به مسائل و مشکلات کشاورزان مهم دانست و اهم برنامه خود را در طول سال زراعی 99-98، ترویج و ترغیب زارعین به کشاورزی حفاظتی، رعایت الگوی کشت محصولات زراعی، مدیریت اصولی مزرعه در جهت افزایش بهره‌وری تولیدات زراعی و دامی و سوق دادن کار تحقیقاتی به مزارع کشاورزان با مشارکت مستقیم زارعین اعلام داشت. در پایان جلسه برنامه زمان‌بندی حضور محقق معین و محققین مدعوین در عرصه‌های تولیدی را بر اساس نیازسنجی و احصا مشکلات مطرح شده در جلسه تهیه گردید.منبع خبر
روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۴/۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها