• سایت رهبری
  • سایت ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی دولت
عنوان : بازدید رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل از روند اجرای دوره عملی كارشناسان آب و خاك كشور
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ 
منبع خبر : روابط عمومی و بین‌الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه دکتر کربلائی خیاوی رئیس مرکز از روند آموزش عملی کارشناسان جدیدالاستخدام آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی که دور سوم و پایانی آن در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با مشارکت شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در حال اجراست، بازدید کرد.

دکتر کربلائی خیاوی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مدیریت کشت و صنعت و دامپروری مغان در جمع کارشناسان شرکت کننده در دوره عملی با بیان اینکه استفاده از واژه بحران برای وضعیت آبی کشور نابجا نیست افزود: واقعیت قابل بیان این است که از حیث میزان بارش در وضعیت چندان متفاوتی با شرایط اقلیمی خود نیستیم، زیرا کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشکی قرار دارد.

رئیس مرکز تصریح کرد: کاهش بارش، مدیریت نکردن مصرف آب در بخش کشاورزی، رعایت نکردن سهمیه برداشت آب توسط برخی کشاورزان و استفاده از روش های سنتی آبیاری، افزایش مصرف آب توسط صنایع و مردم موجب شده است تا بخش قابل توجهی از منابع آبی خشک شود و سطح سفره های زیرزمینی بشدت پایین بیاید.

وی با بیان اینکه در بعضی دشت ها زنگ خطر به صدا درآمده است، خاطرنشان کرد: مرگ آبخوان برگشت پذیر نیست. در صورت فرونشست زمین حتی اگر بارندگی هم افزایش یافته و برداشت آب کم شود، شرایط به وضعیت عادی برنمی گردد.

دکتر کربلائی خیاوی در پایان این بازدید هدف از اجرای این دوره ها را توانمند سازی کارشناسان و انتقال یافته های تحقیقاتی به عرصه های تولید و بهره برداران و در نهایت افزایش تولید در واحد سطح عنوان کرد.

روابط عمومی و بین‌الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0