شنبه, 10 خرداد 1399

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ 
دوره آموزشی مدیریت مزارع بذری ذرت در مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برگزار شد

دوره آموزشی مدیریت مزارع بذری ذرت در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل، دوره آموزشی مدیریت مزارع بذری ذرت ویژه کارشناسان تولید بذر و کارشناسان پهنه و کشاورزان پیشرو در تاریخ 11 لغایت 12 تیرماه 1398 با حضور دکتر حسین کربلایی خیاوی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل، دکتر مؤمنی عضو هیأت علمی موسسه گیاهپزشکی، دکتر عرب جعفری محقق آفات موسسه گیاهپزشکی و دکتر هادی زاده عضو هیأت علمی مرکز خراسان رضوی در پردیس آموزش کشاورزی مغان برگزار شد.

در روز نخست این دوره آموزشی، ابتدا دکتر جوهری مدیر پردیس آموزش مغان ضمن عرض خیرمقدم در خصوص چالش‌های تولید بذر ذرت در منطقه مغان و اهمیت و ضرورت برگزار این دوره مطالبی را ارائه نمود.

جلسه هم‌اندیشی تولیدکنندگان و کارشناسان پهنه با اساتید موسسه گیاهپزشکی برگزار شد. دکتر مؤمنی عضو هیأت علمی موسسه گیاهپزشکی، دکتر عرب جعفری محقق آفات موسسه گیاهپزشکی و دکتر هادی زاده عضو هیأت علمی مرکز خراسان رضوی به ترتیب به تشریح بیماری‌های، آفات و علف‌های هرز رایج در مزارع ذرت مغان و راه‌های مدیریت و مقابله با آن پرداختند.

در ادامه جلسه پنل تخصصی با حضور اساتید موسسه گیاهپزشکی تشکیل گردید و به سؤالات مطرح‌ شده از طرف تولیدکنندگان بذر ذرت و کارشناسان پهنه پاسخ‌های لازم را دادند.

برنامه­های روز اول دوره آموزشی، جلسه هم‌اندیشی تولیدکنندگان و کارشناسان پهنه با حضور دکتر احمد بایبوردی محقق و عضو هیأت علمی و از اساتید گروه خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی برگزار شد که مطالب مفصلی را در خصوص چالش‌ها و مشکلات تغذیه‌ای گیاهان و راهکارهای عملی در خصوص افزایش راندمان تولید و افزایش مقاومت گیاهان به عوامل تنش‌زای محیطی ارائه نمودند. برنامه روز دوم دوره توسط آقای دکتر محمدرضا دکتر شیری محقق و عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر کرج برگزار شد.

روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

منبع خبر
روابط عمومی و بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها