سه‌شنبه, 29 مهر 1399

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ 
پایش مزارع در برنامه نظام نوین ترویج خدمات جهاد كشاورزی كورائیم شهرستان نیر با حضور محقق معین ایستگاه تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی آلاروق اردبیل

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل جلسه و بازدید ماهانه برنامه نظام نوین ترویج کشاورزی، روز یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه با حضور مسئول مرکز خدمات بخش کورائیم، مسئول تولیدات گیاهی و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان نیر، تعدادی از زارعین و محقق معین در مزارع مرکز خدمات جهاد کشاورزی کورائیم شهرستان نیر انجام شد.

مسئول خدمات کورائیم و مسئول تولیدات گیاهی شهرستان در ابتدای بازدید گزارشی از عرصه‌های زراعی و باغی مرکز از جمله سطح کشت و تعداد بهره‌برداران حوزه، اجرای برنامه‌های ترویجی، کشت انتظاری حبوبات در روستاهای منطقه ارائه کردند. مهندس قاسمی محقق معین اعزامی از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آلاروق اردبیل با حضور در چندین مزرعه غلات، حبوبات، باغات و سایت پروژه الگویی گندم روستای بوسجین یادآوری کرد تا پایش بیماری‌ها و آفات بخصوص سن گندم به دقت صورت گیرد. در این بازدید استفاده از قارچ‌کش‌ها و کودهای ریزمغذی برای تقویت مزارع و با هدف پیشگیری از بیماری‌های غلات به خاطر بارش‌های مناسب در سال جاری به کشاورزان حاضر توصیه شد.

منبع خبر
روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها