جمعه, 10 تير 1401

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل (مغان)

  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ 
دویست و هفتمین جلسه كمیته فنی و تحقیقاتی در مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل تشكیل شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل دویست و هفتمین جلسه کمیته فنی و بررسی طرح‌های تحقیقاتی پیشنهادی روز یکشنبه 11 مهر‌ماه سال 1400 با حضور رئیس مرکز، معاونان، اعضای کمیته فنی و محققانی که دارای طرح‌های تحقیقاتی بودند در سالن کنفرانس مرکز تشکیل شد.

در این جلسه رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با بیان اینکه تحقیقات در بخش کشاورزی با هدف تولید دانش و یافته تحقیقاتی به منظور کاربرد در عرصه‌های تولیدی کشاورزان صورت می‌گیرد، بیان داشت: نظام تحقيقات كشاورزي در هدف غايي خويش پاسخگويي به موقع، صحيح و شفاف به مسائل، مشكلات و انتظارات بهره‌برداران و ذينفعان كشاورزي را دنبال می‌کند.

دکتر حسین کربلائی خیاوی با بیان اینکه بایستی از نقش‌آفرینی محققان در بخش خصوصی و پتانسیل علمی دانشگاه‌ها برای هم افزایی تحقیقات در بخش کشاورزی بهره‌مند شد، اظهار داشت: بخش کشاورزی دارای مشکلات فراوانی است، بنابراین لزوم هم افزایی بین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان بازوی اجرایی پژوهشی وزارت جهاد کشاورزی و دانشکده‌های کشاورزی به عنوان بدنه علمی و تحقیقاتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارائه راه حل واحد به چالش‌های اساسی بخش کشاورزی بیش از پیش مورد توجه قرار داده شود.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل افزود: رشد فعلی بخش کشاورزی بدون حضور محققان و پژوهشگران این بخش قطعاً ممکن نبود و بخش اعظمی از توفیقات امروز بخش کشاورزی مرهون فعالیت‌های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و پژوهشگران آن است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر فعالیت‌های تحقیقاتی در کشور هستیم، اظهار داشت: این فعالیت‌ها در صورتی باعث توسعه و رفع چالش‌ها و نیازهای جامعه می‌شود که نتایج آن تبدیل به ثروت شود و رویکرد اصلی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تحقیقات خروجی محور است .

دکتر حسین کربلائی خیاوی با تأکید بر اینکه آثار تحقیقات پژوهشگران را باید در زندگی مردم دید، یادآور شد: برای حل دغدغه‌های موجود در حوزه پژوهش باید پیوند میان تولید‌کنندگان علم و مراکز علمی، بهره‌برداران و متقاضیان برقرار شود .

وی در رابطه با طرح یاوران تولید گفت: خوشبختانه در بحث یاوران تولید استان اردبیل جزو استان‌های پیشگام کشور است و این روند بایستی همچنان ادامه پیدا کند. در این جلسه 3 فقره طرح تحقیقاتی پیشنهادی و 2 فقره پایان‌نامه دانشجویی مطرح و پس از بحث و بررسی جهت طرح در جلسه شورای تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان مورد تصویب قرار گرفت.

منبع خبر
روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها