يکشنبه, 13 آذر 1401

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل (مغان)

  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ 
حضور یاوران تولید مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در مركز خدمات جهاد كشاورزی انگوت و قره‌آغاج از توابع شهرستان گرمی

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل روز شنبه 30 آبان ماه، آقایان دکتر ادیبان و دکتر شریفی از اعضای هیأت علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و بخش تحقیقات گیاه‌پزشکی مرکز به همراه مدیر مرکز خدمات جهاد کشاورزی انگوت و قره‌آغاج از توابع مدیریت جهاد کشاورزی گرمی و جمعی از کارشناسان و مروجان پهنه به منظور امکان‌سنجی کشت گیاه دارویی دیم کاسنی در اراضی انگوت حضور یافتند. بذور کاسنی در سطح 1 هکتار با کارنده عمیق کار دیم کشت گردید این برنامه بر اساس طرح یاوران تولید انجام گرفت.

منطقه انگوت دارای متوسط بارندگی 250 میلیمتر بوده و الگوی کشت مردم منطقه گندم یا جو- آیش است در صورت موفقیت طرح، گیاه کاسنی می‌تواند در الگوی کشت منطقه وارد شده و کمک بزرگی به درامد مردم منطقه خواهد بود. همچنین بر اساس پایش گروه یاوران تولید، گیاه کاسنی به عنوان علف هرز در منطقه به صورت خودرو وجود دارد و این نشانه استعداد منطقه برای تولید این گیاه دارویی ارزشمند است.

منبع خبر
روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها