جمعه, 10 تير 1401

مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل (مغان)

  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ 
حضور عضو هیأت علمی بخش تحقیقات گیاه‌پزشكی مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در برنامه زنده تلویزیونی شبكه سبلان در خصوص تولید محصول سالم سیب‌زمینی

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برنامه زنده تلویزیونی با حضور خانم دکتر بیتا سهیلی مقدم عضو هیأت علمی بخش تحقیقات گیاه‌پزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در خصوص تولید محصول سالم سیب‌زمینی دوشنبه 30 خرداد مال سال جاری در برنامه تلویزیونی تزه گون از شبکه استانی سبلان پخش گردید.

وی در این برنامه گفت: با عنایت به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی تأمین امنیت غذایی و تولید محصول سالم با تأکید بر سلامت مصرف‌کنندگان و سلامت محیط‌زیست است. سیب‌زمینی جز محصولات مهم و استراتژیک است که همه ساله حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان اختصاص به کشت این محصول دارد که حدود یک پنجم نیاز سیب‌زمینی کشور است. بخشی از تولید محصول سیب‌زمینی در استان مصرف می‌شود و بیشتر آن به استان‌های دیگر و کشورهای همسایه صادر می‌گردد. برای تولید سیب‌زمینی سالم باید یک سری قوانین و مقررات قرنطینه‌ای و پرو توکل‌های بهداشتی بر اساس استانداردهای ملی در مزارع سیب‌زمینی توسط زارعین رعایت گردد که نیازمند تعامل کشاورزان و مراکز تحقیقات و سازمان حفظ نباتات است، تا در آینده شاهد تولید محصولات سالم و ارگانیک سیب‌زمینی در سطح ملی باشیم.

منبع خبر
روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها